Tisková zpráva Osoblažského cechu – duben 2014

Turistická sezóna na Osoblažsku se blíží a Osoblažský cech se chystá také přiložit ruku k dílu.  Přípravy občerstvení na vlakovém nádraží v Osoblaze jsou v plném proudu, první akce proběhne 8. května, kdy se v Třemešné koná slavnostní zahájení turistické sezóny na Osoblažsku, kterého se kromě Osoblažského cechu zúčastní také Mikroregion – Sdružení obcí Osoblažska, Slezské zemské dráhy a Klub přátel osoblažské úzkokolejky. Parní vlak pak pojede do Osoblahy, kde bude pro návštěvníky připraven další program.

Osoblažský cech pro výletníky připravuje nejen něco k zakousnutí a na zapití, ale také různé aktivity, kterými si malí i velcí návštěvníci budou moci zpříjemnit čas mezi příjezdem a odjezdem parního vláčku v Osoblaze, jako například střílení z luku, pletení košíků nebo jízdu na koni. Ke zpříjemnění atmosféry bude hrát ve vlaku i na nádraží v Osoblaze živá hudba,“  přibližuje akci 8. května ředitel společnosti Jan Bezděk.

Nádražní občerstvení však není jedinou aktivitou Osoblažského cechu. Slibované provozování marmeládovny je zatím ve fázi příprav, ale již brzy se začne tento projekt také realizovat. Bohužel vše nejde tak rychle, jak si někteří představují. Zástupci Osoblažského cechu ale dělají vše proto, aby byla marmeládovna spuštěna co nejdříve a mohla zaměstnat místní občany, kteří měli již před časem možnost ucházet se o zaměstnání v Osoblažském cechu. Z propagačních aktivit Osoblažského cechu je možno zmínit například jeho účast na otevření další etapy projektu Naučná stezka – Kostely Osoblažska, které proběhne 7. června 2014 v Hlince a jehož pořadatelem je Mikroregion – Sdružení obcí Osoblažska.

K aktivitám Osoblažského cechu se vyjádřil i předseda správní rady společnosti Marcel Chovančák: „Ubezpečujeme všechny občany, že Osoblažský cech vznikl proto, že jeho prostřednictvím můžeme podávat různé projekty a reagovat na vypsané dotační výzvy. Je jasné, že nejsme všemohoucí a že budou projekty, které nám prostě nevyjdou, ale alespoň se snažíme. Výrazně se ohrazuji proti tvrzení, že lidem jen slibujeme práci atd. Nenutíme nikoho s námi spolupracovat, ale věřte, že když nabídneme turistům komplexní služby, tak se zvýší jejich počet a hlavně spokojenost. Jen spokojený turista nám udělá pozitivní reklamu. Doposud se totiž stávalo to, že jen hrstka turistů se dostala až na náměstí a okolí. Proto chceme místním podnikatelům nabídnout reklamní stánek, kde si turista sám vybere, kam půjde, co bude dělat a za co utratí své peníze. Turista, který přijede s baťůžkem plným svačiny, tady ji sní a vypije a všem známým řekne, že na Osoblažsku se zastavil čas, je tam krásně, ale jednou a dost, už odsud nesmí odjíždět. Věřte, že Osoblažský cech je tady proto, aby tohle pomohl změnit.“

Tisková zpráva Osoblažský cech – duben 2014